Szauna, thai masszázs, művészeti galériák, golfpálya, saját sörkert – az átlagutazóknak nem feltétlenül ezek jutnak az eszébe, ha a reptéri tapasztalatok kerülnek szóba. Pedig van ilyen is – bemutatjuk a világ nyolc, legkülönlegesebb luxussal ellátott repterét és váróját.

Csatlakozzon hozzánk a Facebookon!

Incseon, Dél-Korea

A világ egyik legforgalmasabb reptere, mégis az egyik legjobb is, amennyiben rengeteg lehetőség nyílik a pihenésre, relaxálásra, amíg az ember a járatára vár. Van spa, szauna, thai masszázs, így aztán nem csoda, hogy az utasok szavazatai alapján nemrégiben a világ legjobb repterének választották. Adnak a kultúrának is, mást ne mondjunk a Koreai Kulturális Múzeumnak is van egy kiállítóterme, ezen kívül hét (!!) kert. Szívesen elvárakoznánk ott egyszer.

San Francisco, Egyesült Államok

A reptér termei némi (de csak kis) túlzással kiállítóteremként is felfoghatók, hiszen nem kevesebb, mint hatvan műalkotás tekinthető meg a falakon, mind a San Francisco Művészeti Bizottság választásában. Ezen kívül sem unatkozunk, ha várni kell, hiszen tudományos és történelmi kiállítás, akvárium, repüléstörténeti múzeum is vár minket, a gyerekeknek pedig külön terület, ahol szórakozva tanulhatnak.

Hong Kong

Hong Kong nem is lenne Hong Kong, ha nem ezen a nemzetközi reptéren lennének elismerten a legjobb vásárlási lehetőségek. Évente több mint 50 millió utas fordul meg itt, és nemcsak az üzletek miatt az üzleti úton lévők nagy kedvence, hanem azért is, mert ha már nem bírják nélküle, nyugodtan golfozhatnak egy kicsit, vagy kipróbálhatják a rengeteg sportszimulációs gép egyikét.

Kuala Lumpur, Malajzia

Egy kis darab esőerdővel kedveskedik az utazóknak a Kuala Lumpur-i reptér, mindezt a lehető leghivatalosabb formában, a malajziai Esőerdő-kutatási Intézet segítségével. Nagyon komolyan is veszik a környezetvédelem hirdetését (bármilyen furcsa is legyen ez egy reptértől...), szóval nem olyan nagyon meglepő, hogy ez az első (és ezidáig egyetlen) repülőtér a világon, amely megkapta a Green Globe 21 tanúsítványt 2004 óta.

Sydney, Ausztrália

A Qantas légitársaság váróját a díjnyertes designer, Marc Newson tervezte, és nem sajnálta a matériát, ahogyan mondani szokták. A jelszó egyértelműen a „csak a legjobbat” volt, a cél pedig a minél teljesebb nyugalom megteremtése, ezt szolgálja az egy egész falat padlótól a plafonig beborító falomb. Az elmaradhatatlan spa itt is megtalálható, és adtak a gasztronómiának is, a menüt nem kisebb név, mint a Sydneyben és Melbourne-ben is felettébb jó nevű éttermeket működtető sztárséf, Neil Perry állítja össze.

München, Németország

A müncheni repülőtér Lufthansa-várójának különlegessége a természetes fény, a sok fehér márvány, a szivarszoba, a hátmasszázs. Lévén Münchenben, nem meglepő, hogy a várónak saját sörkertje is van, melyhez a tartalmat a város egyik főzdéje szállítja.

JFK, New York, Egyesült Államok

Csak idén márciusban nyílt meg a Virgin Atlantic 7 millió dollárért megépített várója, ami első látásra inkább érdekes, mint luxus, pedig... Vegyük csak a váró egyik központi terét elfoglaló koktélbárt, ahol külön személyzet keveri a keverni valókat, olyan különlegességeket felhasználva, mint néhány New York-i mikrosörfőzde terméke. A várónak külön péksége és fodrászata is van.

Heathrow, London, Egyesült Királyság

A British Airways várója 60 millió fontba került, ezek közül a Concorde szoba 156 ember tképes egyidejűleg fogadni, a bárok között pedig van olyan, amelynek egyes részeit arannyal burkoltak, és Swarovski kristályból készült csillár világít.

Ha tetszett a poszt, olvassa el ezeket is!

A világ legdrágább napszemüvege

Őrült összeg egy Batman-füzetért

Lessen be egy Grammy-díjas otthonába!

Így él egy igazi Keresztapa

Ausztriai kastélylakást vett McCartney exe